Radyant Isıtma nedir?
İnsanlar için radyant ısıtma sistemleri konusunda ilham kaynağı yine doğadır. Kışın bulutlu havada dolaştığınızı ve birdenbire bulutların arasından çıkan güneşi, ne kadar tatlı bir sıcaklık hissettiğinizi hayal edin. Bu hissedilen ısınmanın nedeni 5-10 ° C hava sıcaklığının ani yükselmesi değil, size ulaşmaya başlayan kızılötesi ışınlardır. Bu ısınma, güneş bulutlara tekrar girdiğinde ortadan kalkacaktır. "Radyant Isıtma Sistemleri" de aynı fikirden yola çıkılarak tasarlandı. Bu sistem, tıpkı doğada olduğu gibi ortam havasını ısıtmak yerine, insanların konfor sıcaklığını doğrudan hissetmelerini sağlar. Radyant ısıtma sistemi uygulamalarında, ısıtıcıların uygun yerleşimi ile mahaldeki tüm bölgeleri veya sadece istenilen bölgeleri ısıtmak mümkündür.
Yüksek mekanlar havanın ısıtılmasıyla ısıtıldığında üst kısımlarda sıcaklık 40 ° C'ye ulaşır, bu da ısınan hava yükseldiğinden ısıtılmasına gerek kalmaz, zemin seviyesindeki hava sıcaklığı ise 12 - 13 ° C civarındadır. Bu nedenle tavan ve hava değişiminden çok büyük enerji kayıpları vardır.
Radyant ısıtıcılar ile ısıtılan yerlerde hava ısıtılmadığı için hava değişim oranları ve irtifa arttıkça enerji tasarrufu da artmakta ve göreceli olarak% 60'a ulaşmaktadır.

whatsapp