bilgi
Radyant Isıtma nedir?

İnsanlar için konfor ve tasarruf kaynağı olan Radyant Isıtma Sistemlerinin ilham kaynağı doğadır. Kışın bulutlu havada dolaştığınızı ve aniden çıkan güneşin, ne kadar tatlı bir sıcaklık hissettirdiğini hatırlayın. Bu hissedilen ısınmanın nedeni, hava sıcaklığının aniden 5-10°C yükselmesi değildir. O sıcaklığın sebebi size ulaşan kızılötesi ışınlardır... Güneş bulutların arasına girdiğinde ısı da ortadan kalkacaktır. 

"Radyant Isıtma Sistemleri" bu ilkeden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Sistem, tıpkı doğada olduğu gibi havayı ve ortamı ısıtmak yerine nesneleri ısıtmayı hedefler.  Böylelikle konforlu bir sıcaklık, doğrudan hissedilebilecektir. 

Radyant Isıtma Sistemi uygulamalarında, ısıtıcıların uygun yerleşimi ile ortamdaki tüm yaşam noktalarını ya da sadece istenilen bölgeleri ısıtmak mümkündür.

Fizik kurallarına göre genleşen sıcak hava yukarı çıkacacağından, kapalı yüksek mekanlarda öncelikle üst kısımlar ısınır. Böyle ortamlarda ısı tavanda 40°C'ye ulaşırken, zemin seviyesinde 12-13°C civarında kalacaktır. Bu çok büyük enerji kayıplarının en temel sebebidir... 

Radyant Isıtıcılar ile ısıtılan ortamlarda ise sadece nesneler ısındığı için, yüksek kapalı mekan ya da açık alan farketmeksizin enerji tasarrufu artmakta ve göreceli olarak %60'a ulaşmaktadır. Ortamda insan bulunmadığında ısıtmanın durdurularak sistemin sadece gerektiğinde çalıştırılması ve sistem çalışmaya başladığı andan itibaren nesnelerin ısınmaya başlaması Radyant Isıtma sisteminin geçilemez avantajıdır. Alternatif ısınma modellerinin ortamı sürekli sıcak tutma zorunluluğuna karşın, Radyant Isıtma Sistemi ile gerçekleşen tasarrufun boyutu öngörülenden çok daha fazladır...

Bugass sizi düşünüyor...
whatsapp